Visa’dan Bitcoin ve kripto paralar için güzel haber

Visa, kripto paralarla ilgili bir araştırma yaptı. Bu araştırma, Bitcoin ve kripto para sektörü için heyecan verici sonuçlar içeriyor.
Visa'dan Bitcoin ve kripto paralar için güzel haber

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden olan Visa, kripto paralarla ilgili bir araştırma yaptı. Bu araştırma, Bitcoin ve kripto para sektörü için heyecan verici sonuçlar içeriyor.

Visa araştırmasından Bitcoin ve kripto için güzel haber

Araştırma dokuz ülkede 2,250 küçük işletme sahibine yapıldı. Bu ülkeler arasında ABD, Brezilya, Singapur ve Canada gibi ülkeler var. Bu soruçlara göre, kripto paralar yakında ana akım ödeme yöntemi olarak piyasada yer alacak.

Visa aynı zamanda ABD’den 1,000 ve geri kalan ülkelerin her birinde 500 yetişkine de anket yaptı. Buradan çıkan sonuca göre daha fazla insan artık kripto paralara ısınıyor ve kendilerini kripto paralar ile güvende hissediyor.

Kripto Paralar

Kripto paralar giderek popüler oluyor. Ancak buna rağmen mal ve hizmet alımlarından ödeme yöntemi olarak yaygın kullanımları yok. Bunun başlıca sebebi ise kripto paraların doğasında olan şiddetli değer dalgalanmamaları.

Mesela, sadece Pazartesi günü Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde yüzde 5 civarında düşerek, Eylül ayından bu yana ilk defa 40,000 dolar seviyesine geldi.

Kuzey Amerika dışındaki küçük işletmeler Bitcoin ve diğer kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeye daha açıklar. Bu oran Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Singapur ve Brezilya’da en yüksek. Buradaki küçük işletmelerin yüzde 30’u kripto para kabul edebileceğini belirtiyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Visa’dan Bitcoin ve kripto paralar için güzel haber