Savaşın Başlaması İle ABD Ambargosundan Kaçmak İsteyen Zenginler, Kripto Paralar’a Yöneldi

Savaşın Başlaması İle ABD Ambargosundan Kaçmak İsteyen Zenginler, Kripto Paralara Yöneldi

Bütün dünyanın gözü kulağı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinde. ABD gibi devletlerin olası yaptırımlarından kaçmak isteyen Rus milyarderlerin, kripto para birimlerine yönetecekleri iddia edildi. Böyle bir durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği her ne kadar bilinmese de dünyaca ünlü bir ABD ekonomik kanalının iddiası, teknik açıdan gerçekleşebilir ve böylesi bir adımın atılması ile piyasaları olumlu bir şekilde yansıyabilir.

Son 48 saat içerisinde bütün dünyanın bir numaralı gündem maddesi olan Ukrayna-Rusya savaşı ile alakalı dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Amerikan merkezli dünya genelinde ekonomi yayınlarını yapan bir habere göre Rus milyarderler, mal varlıklarını koruyabilmek amacıyla kripto para dünyasına geçiş yapmayı öngörüyor. Böyle bir adımın atılmasının kripto para piyasalarına olumlu bir şekilde yansıması bekleniyor.

Coinbase, Rusya İle İlişkisi Olduğunu Tespit Ettiği 25.000 Kripto Hesabına Engel Koydu
Savaşın Başlaması İle ABD Ambargosundan Kaçmak İsteyen Zenginler, Kripto Paralar’a Yöneldi

Rus ordularının devlet başkanı Vladimir Putin emri ile Ukrayna’ya savaş açtığı ilk dakikalardan itibaren gerek ABD’den gerekse de diğer ülkelerden Rusya’ya karşı bir askeri harekat açıklaması gelmedi.

Dünya Devletleri liderleri daha çok, Rusya’yı ekonomi açıdan vuracaklarını söyledi. Hatta savaşın başladığı ilk günün Rusya’ya yaklaşık olarak 1 trilyon dolar gibi bir zayiata mal olduğu iddiaları gündeme geldi. ABD’nin bahsi geçen ünlü ekonomi kanalına göre Rusya’nın önde gelen milyarder isimleri, Amerikan ambargosundan kaçmak amacıyla ve uygulanacak yaptırımları delmek açısından bütün paralarını kripto paralara aktarmayı planlıyor. Böylesi bir durumun gerçekleşmesi durumunda kripto para borsalarına adeta can suyu atılmış olacak.

Rus Zenginler, Kripto Paralar ile ABD ambargosunu Delmeye Çalışıyor

Dünyaca ünlü ABD merkezli ekonomi kanalı, ABD ve müttefikleri aracılığı ile ambargo uygulanan Rus banka, şahıs ile firmaları çeşitli yasaklar neticesinde batıdan kopabilir fakat kripto para birimlerinin kullanımı aracılığı ile bazı cezalardan da kurtulmuş olacaklar şeklinde açıklamalarda bulundu.

Blok zinciri teknolojisinin anonim olması aracılığıyla hizmet ve mal alım satım işlemlerinin problem yaşanmadan sağlanmasına dikkat çekildi. Rusya haricinde bulunan yatırımlarına devam etmek isteyen milyarderlerin, kripto para birimlerine varlıklarını yatırarak mal varlıklarını koruma ya çalıştıkları açıklandı. Önümüzdeki günlerde savaş, en acımasız haliyle yaşanacak. Böylesi bir ortamda mal varlıklarını ve nakit paralarını garantiye almak isteyen Rus zenginlerinin, çözümü kripto paralara yatırım yapmakta buldukları kaydedildi.

Sıradaki içerik:

Savaşın Başlaması İle ABD Ambargosundan Kaçmak İsteyen Zenginler, Kripto Paralar’a Yöneldi