Samsung Fırın Nasıl Çalışır? 2022

Samsung Fırın Nasıl Çalışır?

Samsung fırın çalışması için birçok fonksiyonun bulunduğu bir fırındır. Farklı modlar da çalıştırılarak istenilen yiyeceğin pişirilmesi için en iyi programı bize sunar. Her yiyeceğin farklı pişirme ayarı ve süresi vardır. Samsung fırında bize bu seçenekleri sunarak hazırlamak istediğimiz yiyeceği en iyi şekilde hazırlayabilmemiz için bize olanak sunar.

Samgung Fırın Pişirme Konumuna Getirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Öncelikle hazırladığımız ürünü fırının içine uygun bir tepsiyle veya pişirme kabıyla birlikte yerleştiriyoruz. Kapağını kapattıktan sonra üzerinde bulunan ayar düğmelerinden gerekli ayarları yapıyoruz. İlk bölümde pişirme ayarları yer alan bölümden pişireceğimiz ürüne göre bir program seçiyoruz. Bu bölümde yer alan ayarlar:

Samsung Fırın Fanlı Pişirme Ayarı:

Yiyeceğin fırının arka bölümünde yer alan fanın dönmesiyle birlikte oluşan hava akımı sayesinde sıcaklığın eşit olarak dağılması sonucunda pişirme yapmasıdır. Fan, pervane şekliyle sembolik edilir.

Alt Üst Pişirme:

Samsung Fırın Nasıl Çalışır?

Alt ve üst bölümde ki ızgaraların ısınması sonucu yiyeceğe hem alttan hem üstten ısı vererek pişirme yapmasıdır. Birbirine paralel alt ve üst kısa çizgi resimleriyle sembolize edilir. Bunun haricinde sadece alt ya da sadece üst ayar seçenekleri de mevcuttur. Bunlarda alt ayar için alt kısa çizgi, üst ayar ise üst kısa çizgi olan sembol seçilebilir. Fanlı ayarında alt üst fanlı ayarı da mevcuttur. Bu da iki alt üst çizgi arasında fan resmiyle sembolize edilmiştir.

Bizim için uygun ayarı seçip tuşu saat yönünde istediğimiz ayara getirdikten sonra ısı derecesini ayarlamaya geçebiliriz. Aynı tarzda saat yönünde hareket eden bu tuş etrafında da 0 dereden 250 dereceye kadar sıcaklık ayarları bulunmaktadır. Pişireceğimiz yiyecek için uygun olan sıcaklığı belirleyip tuşu saat yönünde çevirerek o ayara getirmeliyiz. Böylelikle fırın çalışmış olacaktır. İstediğimiz pişmiştik seviyesine gelen ürünü fırından zamanı gelince çıkarmalıyız.

Eğer fırınımızda zaman ayarı varsa bu ayarı da yapabiliriz. Pişirmek istediğimiz yiyeceğin ne kadar süre de piştini biliyorsak zaman ayarı bölümünden o süreyi seçerek pişirme de yapabiliriz. Süre dolduğunda fırın alarm çalarak sizi sürenin dolduğu konusunda uyaracak ve çalışmayı durduracaktır. Eğer ürününüzün hala pişmediğini düşünüyor iseniz tekrar çalıştırma yaparak pişirmeye devam edebilirsiniz.
Piştiğini düşündüğünüz ürünü fırından aldıktan sonra ısı ayarı ve mod ayarı bölümündeki tuşları bu sefer saat yönünün tersine çevirerek 0 konumuna getirip fırını kapatabilirsiniz. Kapanan fırın bir süre daha kendi kendine çalışır gibi ses çıkarmaya devam edebilir. Fırın bu aşama da kendini soğutmak için çalışma yapmaktadır. Yeterli sıcaklığa indiğinde çalışmayı bırakır.

Samsung fırın ​teknoloji alanında kendini ispat etmiş size istediğiniz konforu sağlayabilecek sınıfının en iyilerindendir. Çalışma prensibi olarak son derece basit ve anlaşılırdır. İhtiyacınız olan bütün çalışma seçeneklerini size sunarak istediğiniz yiyecekleri kolayca hazırlama da en büyük yardımcınız olmaya adaydır. Kolay kullanımı hayatınızı kolaylaştırır.

Sıradaki içerik:

Samsung Fırın Nasıl Çalışır? 2022