Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?

Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?

Rainbow Six Siege Oyunun tam ismi Tomy Clancy’s Rainbow Six: Seige olarak bilinir. 2020 yılında en çok oynanan keyifli oyunlar arasında yer alır. Çevrimiçi bilgisayar oyunu olan rainbow six seige, anti terörist takımları bulunur. Bu takımlarda oyuncular nişancı olarak görev alarak düşmanlar öldürülür. Bu oyunda kişiler streslerini atar ve oyun sonrasında kendilerini daha iyi hisseder. Oyunda farklı operatörler bulunur ve kişiler buna dâhil olarak savunma, saldırı şeklinde stratejiler geliştirerek hayatta kalmaya çalışır.

Rainbow six siege oyununa başlamadan önce gruplar toplanır ve nasıl bir yöntem izleneceği, daha çok kişiyi alt edecekleri üzerinde durulur ve görev dağılımı yapılır. Kişiler görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek oyunu kazanabilir. Rainbow six seige oyunu mart 2021 yılından bu yana ücretsiz olarak oynanabilir. Oyun Ubisoft Connect liderliğinde ücretsiz olarak yayınlanması birçok kişinin oynamasına imkan tanımıştır. Böylece daha çok kişiye ulaşarak en popüler oyun olan Rainbow six siege farklı bölümler açarak oyunu ilgi çekici hale getirilmeye çalışılmıştır.

Rainbow Six Siege Oyununu Kimler İçin Uygun?

Nişan oyunu olduğu için çok küçük çocuklar için uygun olmasa da yetişkinler, 13 yaşından büyük bireylerin oynaması için uygun bir oyundur. Ancak strateji belirleme, kendini savunma ve hayatta kalma amaçları olduğu için kişinin kendini koruma içgüdüsünü destekleme olanağı bulunur. Rainbow Six Siege oyunu rakiplerini alt etmesi nişan almasına ve bu nişanın başarılı olmasına bağlıdır.

Rainbow Six Siege Oyununun Stratejileri Nelerdir?

Oyun tek kişi ya da grupla oynanabilir. Tamamen kişinin isteğine bağlıdır ve moduna uygun olarak grupla ya da tek olarak oyuna çevrimiçi katılabilir. Rainbow siz seige oyununu kazanmak için elde olan harita doğru bir şekilde okunmalı ve grup ile oynanıyorsa başlangıçta doğru strateji belirlenerek görev dağılımı yapılmalıdır. Oyuncular görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdiğinde oyun hızlı bir şekilde kazanılabilir.

Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?
Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?

Haritayı doğru bir şekilde analiz etmek oyunu kazandıran stratejilerden biridir. Hileli alanları, mekânları önceden belirleyebilmek oyunculara zaman kazandırır ve doğru hamleleri yapmak için avantaj kazandırır. Hile olan yerleri ezberlemek oyunu hızlı bir şekilde kazanmaya yardımcı olacağı gibi daha keyifli olmasını sağlar. Oyuncuların, rakiplerin seslerini iyi bir şekilde dinlemek gelecek olan tehlikeleri fark edilmeyi sağlar. Böylece ani bir tehlike karşısında oyuncuların vurulmasını önler ve oyuna devam etmesine yardımcı olur. Silah seçimi tamamen kişiye ve göreve uygun olmalıdır. Böylece rakipler hızlı bir şekilde alt edilir ve oyun kazanılır. Oyuncular yeteneklerini ve en iyi olduğu formları bilerek oynarsa Rainbow six siege oyununda başarı elde edilir.

Rainbow Six Siege Kaç Kişilik Oyun?

Bireyler tek kişilik nişan oyunu oynamayı seviyorsa Rainbow Six Siege oyunu idealdir. Aynı zamanda bazı durumlarda gruplarla oyun oynama durumu olursa farklı versiyonlar seçilerek oyuna dâhil olunabilir. Kısacası Rainbow six siege oyunu hem tek kişi hem de grupla oynanabilir. Tamamen kişinin oynayacağı ruh haline bağlı olarak seçilebilir. Aynı zamanda kaliteli ve iletişimi kuvvetli gruplar kurulursa aynı grup ile haberleşip oyun oynanabilir.

Rainbow Six Siege Oyunun Amacı Nedir?

Oyuncuların asıl amacı altı boş bardakları bulup almaktır. Oyuncu bu bardakları bulamazsa bardakların altında bulunan küpleri toplamalıdır. Boş olan yerlere küpler yerleştirilmelidir. Eğer oyuncunun seçtiği bardağın altında küp varsa tekrar bardak aynı yere yerleştirilir ve sıra rakip oyuncuya geçer. Oyun altı boş bardak bulunana kadar devam eder ve mümkün olan en kısa sürede bu bardağın bulunması hedeftir. Rainbow six siege oyunu için hikâye modu çıkarılması bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?