FİFA 22 Yeni Özellikler

FİFA 22

FİFA 22, uzun bir bekleyişin ardından 1 Ekim 2021 itibariyle oyuncuların beğenisine sunuldu. Açık beta ve demo sürecinin tamamlayarak, resmi satışa sunuldu. FİFA 22, önceki versiyonlarında olduğu gibi satışa çıktığı ilk andan itibaren yüksek satış rakamlarını yakalamayı başardı. Her yıl güncellenen oynanış mekaniği, takımları ve kadrolarıyla piyasaya sürülen FİFA serisinin 2021-2022 sezonu versiyonu öncekinin üzerine çok şey katarak piyasaya sunuldu. Yeni oynanış özellikleri ile birlikte FİFA 22 yeni özellikler olumlu geri dönüşler aldı.

FİFA 22 yeni oynanış özellikleri ile daha yenilikçi bir oyun deneyimi sunuyor. Özellikle yeniden tasarlanan kaleci reaksiyonlarından, sıra dışı hücum taktik seçeneklerine kadar her detayıyla sahada fark yaratmaya yardımcı oluyor.

FİFA 22 Yenilikleri

FİFA 22’de “Hypermotion” teknolojisi ve yeni oynanış özellikleri ile birlikte oyundaki deneyim hissiyatı daha da yukarıya çekiliyor. Farklı mod seçenekleri ve oynanış yapıları sayesinde her oyuncunun kendi tarzına ve oyun anlayışına daha uygun bir deneyim elde edebilmesini sağlıyor. FİFA 22 ile birlikte gelen pek çok önemli özellik bulunuyor.

Kariyer Modu

FİFA 22

Yeni FİFA 22 kariyer modu ile oyuncular yaratacakları kulübü küme düşme hattından dünya devine dönüştürebilme gibi zorlu bir mücadeleye girişebiliyor. Her futbol tutkunun hayallerinde olan bu kariyer planlamasını en iyi şekilde deneyim etme şansı veriyor. Yenilenen “Oyuncu Kariyeri” ile daha gerçekçi bir kariyer oluşturma şansı yakalanıyor.

Volta Futbolu

FİFA 22

Futbolun kendisine has duygularının doruk noktasında yaşandığı ve daha özgür futbol deneyimi yaşamak isteyenlere FİFA 22 Volta futbolu özelliği sunuluyor. Bu özellikte dünyanın dört bir yanındaki sokak futbolu sahalarında “sokak futbolu” olgusunun tüm avantajlarını deneyim edebileceğiniz oynanış sunuyor.

Ultimate Team

EA’nın gelenekselleşmiş FİFA Ultimate Team modunda da pek çok önemli yenilik dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan “FUT 22”, “Division Rivals” ve “FUT Champions” modlarında diğer oyunculara karşı gerçekçi bir futbol mücadelesi verebiliyorsunuz. Hem sahada hem de sahanın dışında daha özgür özelleştirme olanaklarıyla kendi kulübünüzü kişiselleştirebilme fırsatı sunuyor. Ayrıca futbolun efsanelerini yeniden görmenin, yönetmenin keyfini arayanlara yönelik “FUT Kahramanları” bulunuyor.

FİFA 22 Hypermotion Nedir?

Dijital oyun altyapısında çığır açan hypermotion teknolojisi FİFA 22 ile birlikte oyunculara sunuluyor. FİFA 22 Hypermotion teknolojisinden, oyunu yalnızca PlayStation 5(PS5), Xbox Series X-S ve Stadia gibi oyun platformlarında oynayanlar yararlanabiliyor. Bu yeni teknoloji en genel tanımlamasıyla oyunculara her moda her maçın gerçek futbol müsabakasına çok daha yakın bir seviyeye taşınmasını sağlıyor.

Teknolojinin kazandırdığı algoritma oyun içerisinde futbolcuların, tıpkı gerçek hayatta olduğuna en yakın reaksiyonlarını oluşturmalarını sağlıyor. Yani gerçek futbolcuların sahada rekabet ederken gösterdikleri oynayış tarzına en yakın tarzın yaratılmasını sağlıyor.

FİFA 22 DualSense Nedir?

FİFA 22 DualSense

FİFA serisinin en keyifli oynanış stilini sunan PlayStation platformunun 5.versiyonu PS5 ile FİFA 22 daha gerçekçi ve daha yüksek bir oyun deneyimi sunuyor. FİFA 22 DualSense desteği sayesinde kablosu kontrol cihazından oyun içi etkileşimlerin reaksiyonlarını daha güçlü bir şekilde hissetmek mümkün oluyor. Oyun içi etkileşimlerdeki hissiyatı arttıran DualSense özelliği sayesinde;

  • Oyuncu yorgunluğunun etkilerini güçlü bir şekilde hissetmeyi sağlıyor. Çünkü oyuncunun dayanıklılığın düşmesiyle “tetik” çekmede de güçlü yaşanıyor.
  • Hava topunu yakalamanın, göndermenin ve oluşturduğu diğer etkileşimleri çok daha güçlü hissettiriyor. Böylelikle gerçekte olduğu gibi hava topu kontrol ve organizasyonlarının zorluğunu hissedebiliyorsunuz.
  • Gol atmanın verdiği keyfi daha da etkili hale getiren özellik sayesinde topun kaledeki ağlara çarpmasıyla kontrol cihazında etkileşim sağlıyor. Böylelikle topun ağlara çarpmasının getireceği hissiyatı en iyi şekilde yakalamaya yardımcı oluyor.

Gibi yenilikçi etkileşimleri sayesinde futbol oynamanın keyfini konsol başında dahi en iyi şekilde yakalamanızı sağlıyor.

FİFA 22 Ne Kadar?

Gerçekçi futbol keyfini en güncel kadro ve takımlarla yaşatan FİFA 22 fiyatı ise platformlara göre farklılık gösteriyor. Her platformda FİFA 22 standart sürüm ve FİFA Ultimate sürüm fiyatları farklı olarak sunuluyor. FİFA 22 fiyatı güncel;

  • Steam(PC) versiyonunda standart sürüm 419.99 TL, ultimate sürüm 559.99 TL,
  • PS 4 konsolunda standart sürüm 500 TL, ultimate sürüm 700 TL,
  • PS 5 konsolunda standart sürüm 560 TL, ultimaye sürüm 700TL,
  • Xbox konsollarında standart sürüm 499.99 TL, ultimate sürüm 699.99 TL,

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

FİFA 22 Yeni Özellikler