Dogecoin Elon Musk’ın Yukarı Çekmesi İle Bir Gün İçinde Nasıl %812 Değer Kazandı?

Dogecoin Elon Musk’ın Yukarı Çekmesi İle Bir Gün İçinde Nasıl %812 Değer Kazandı?

Dogecoin, kripto para birimine destekleyici bir giriş olmayı amaçlayan eğlenceli ve samimi bir marka resmine sahip bir kripto para birimidir. Bir Oregon programcısı olan Billy Markus, bir tür “şaka” kripto para birimi konsepti ile ortaya çıktı. Bitcoin yerine daha tasasız bir madeni paranın ana akım kabul görme şansının daha yüksek olacağını düşündü. Dogecoin, Bitcoin ölçeğine yakın olmasa da, CoinMarketCap’e göre, ‘şaka’ para biriminin piyasa değeri Ocak başında 1 milyar dolardan Cumartesi günü 47 milyar dolara yükseldi.

Dogecoin Elon Musk Sayesinde Nasıl %812 Değer Kazandı?

“Meme kripto para birimi” olarak adlandırıldı. Dogecoin (DOGE), Litecoin kodunun bir çatalına dayanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, esas olarak 2013’te interneti süpüren Doge memesine dayanmaktadır.

Dogecoin Hakkında İlginç Gerçekler Dogecoin, dünya çapında Shiba Inu arasında popüler olan açık kaynaklı bir eşler arası dijital para birimidir. ‘Doge’ bizim eğlenceli ve arkadaş canlısı maskotumuz! Shiba Inu, çevrimiçi bir meme olarak popüler hale gelen ve Dogecoin ile ilişkilendirilen bir Japon köpek türüdür. Dogecoin, kripto para birimi dünyasındaki en aktif ve en büyük topluluklardan birine sahiptir.

Bu grup, çeşitli hayırsever çabaları ve diğer girişimleri desteklemek için bir araya geldi. Ayrıca bir NASCAR yarışını finanse edebildiler. Bitcoin’den farklı olarak, Dogecoin’in üst sınırı yoktur, bu da aslında dolaşımda 100 milyardan fazla dogecoin olduğu anlamına gelir.

Dogecoin Nasıl Bir Günde %812 Değer Kazandı?

Dogecoin Elon Musk’ın Yukarı Çekmesi İle Bir Gün İçinde Nasıl %812 Değer Kazandı?
Dogecoin Elon Musk’ın Yukarı Çekmesi İle Bir Gün İçinde Nasıl %812 Değer Kazandı?

Dogecoin Neden Popüler? Şaka gibi başlayan Dogecoin, Elon Musk ve Snoop Dog gibi kişilerden ünlülerin desteğini aldı, rock müzisyeni Gene Simmon fiyatı artırıyor. Musk, Nisan ayında ‘Doge yıldızlara havlıyor’ diyerek jetona olan ilgisini bir kez daha dile getirdi.

Elon Musk’ın tweet’inin ardından çok sayıda insan büyük miktarlarda Dogecoin (DOGE) satın alarak fiyatın 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,062 dolardan yüzde 20’lik bir artışla 0,078 dolara yükselmesine neden oldu. Fiyat artışının temel açıklamasının, Dogecoin‘in değerini harekete geçiren Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto türlerinin yükselen değeri olduğu söyleniyor. Musk, 18 Nisan sabahı ‘küresel finansal sistem’ üzerinde esen ‘dogecoin normu’ olarak Shiba Inu köpek suratlı bir toz fırtınasının resmini tweetledi.

Son 5 Günde Yakılan Shiba INU miktarı!

Musk bunu şöyle tanımladı: DOGE koşusu durdurulamaz görünüyor. Şimdi fiyatlar yeni bir zirveye ulaştığında, meme kripto para birimi, piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olarak ödeme odaklı XRP’nin yerini aldı. Elon Musk’ın madeni para için açıkça onay vermesi ve Robinhood bayilerinden gelen ezici destek de dahil olmak üzere garip bir faktör kombinasyonu, Dogecoin’i ana akıma itti.

DOGE tasfiyeleri, piyasa çılgınlığı sırasında bir noktada Bitcoin’i (BTC) aştı ve varlığın büyük talebini gösterdi. DOGE’nin Twitter etkinliği, yılın başında amiral gemisi kripto para biriminin etkinliğini kısaca aştı

Sıradaki içerik:

Dogecoin Elon Musk’ın Yukarı Çekmesi İle Bir Gün İçinde Nasıl %812 Değer Kazandı?