Crypto.com’un Hacklendiği iddia edildi

Analistler, büyük kripto platformu  Crypto.com'un  dünkü saldırıda kriptoda milyonlarca dolar kaybettiğini iddia ederken, platformun CEO'su halka müşteri fonlarının kaybolmadığına dair güvence veriyor.
Crypto.com'un Hacklendiği iddia edildi

Analistler, büyük kripto platformu  Crypto.com’un  dünkü saldırıda kriptoda milyonlarca dolar kaybettiğini iddia ederken, platformun CEO’su halka müşteri fonlarının kaybolmadığına dair güvence veriyor.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek Salı günü önceki 24 saatteki olayla ilgili “bazı düşüncelerini” tweetledi . İlk kaydettiği şey, olayda “hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığı” oldu. Ancak, çalınan diğer fonlardan bahsetmedi.

Bu arada, blockchain güvenliği ve veri analizi şirketi PeckShield , Crypto.com’un olayda aslında 15 milyon USD kaybettiğini savundu . Bu tutara “en az” 4.600 ETH (14.53 milyon USD) dahildir. Bunun yarısı, şirketin, merkezi olmayan karıştırıcı protokolü Tornado Cash aracılığıyla “şu ​​anda yıkanmakta ” olduğunu iddia ediyor .

Ancak hem Marszalek’in hem de PeckShield’ın açıklamaları aynı anda doğru olabilir.

Marszalek, olayla ilgili daha fazla ayrıntı vermeden “iç soruşturma tamamlandıktan” sonra tam bir otopsi raporunun paylaşılacağını söyledi.

“Düşünceleri” arasında paylaştığı şey, ekibin bu olaya yanıt olarak altyapıyı “sertleştirdiği” ve “uzaktan çekilme süresinin ~14 saat olduğu”ydu.

Salı sabahı saat 10:17 UTC’de CEO , platformun yeni adreslerin beyaz listeye alınmasını yeniden etkinleştirdiğini tweetledi . Ayrıca, ekip ek bir güvenlik katmanı ekledi, Marszalek şunları söyledi: “Yeni beyaz listeye alınmış bir adresin kaydı ile ilk geri çekilme arasında artık 24 saatlik bir gecikme var.”

Bildirildiği gibi , Crypto.com dün “az sayıda” kullanıcı hesabındaki “yetkisiz etkinlik” nedeniyle para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını söyledi. Yorumlarda, birkaç kullanıcı hesaplarının saldırıya uğradığını ve fonlarının çalındığını iddia etti.

Para çekme hizmetleri o zamandan beri geri yüklendi.

Birçoğu platformun tepkisini ve tam şeffaflık olarak bulduklarını överken, diğerleri tam tersini savunuyor ve Crypto.com’un ne kadar (ve hangi) para kaybettikleri de dahil olmak üzere ilgili bilgileri paylaşmadığını iddia ediyor.

Bu arada Crypto.com ayrıca, Crypto.com’un AFL ve AFLW’nin (AFL Women’s) Resmi Kripto Para Birimi Borsası ve Resmi Kripto Para Birimi Ticaret Platformu olmasını sağlayacak olan Avustralya Futbol Ligi (AFL) ile beş yıllık bir ortaklık yaptığını duyurdu .

Platform ayrıca yatırım kolu Crypto.com Capital’in , fonun en yeni Asya merkezli ortağı olarak teknoloji gazetecisi Jon Russell’ı işe aldığını söyledi . 200 milyon ABD doları tutarındaki fon, erken aşamadaki girişimlere yatırım yapmak için Mart 2021’de başlatıldı. Marszalek bugün, “Crypto.com Capital şu ​​anda 500 milyon dolarda – internetin geleceğini inşa eden kurucuları destekliyor” dedi . 

9:26 UTC’de Crypto.com’un yerel tokeni CRO’su 0,44 USD’den işlem görüyordu ve bir günde %3 ve bir haftada %1’den az düştü.

Sıradaki içerik:

Crypto.com’un Hacklendiği iddia edildi