Kripto Piyasa Lideri Binance, Forbes’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Kripto Piyasa Lideri Binance, Forbes'a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Anlaşma, Binance’in işletme yayıncısına iftira davası açmasından iki yıldan kısa bir süre sonra geldi.

Kripto para borsası Binance, işletme yayıncısına iftira davası açtıktan iki yıldan kısa bir süre sonra Forbes’a 200 milyon dolarlık (147 milyon sterlin) yatırım yapıyor.

Kripto Piyasa Lideri Binance, Forbes'a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Binance yetkililileri bir toplantıda Forbes’un içerik olarak özgürlüğünün anlaşmadan sonrada “kutsal” kalacağını söyledi. Binance ayrıntılı bir kurumsal yapı tasarladığını” iddia eden bir hikayenin yayınlanmasından sonra Kasım 2020’de Forbes ve iki yazarına dava açtı. Bu hikaye Binance’a oldukça büyük zararlar verdi. Dava, geçen yıl Şubat ayında Binance tarafından düştü.

Binance, Forbes’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Önerilen işlem, finansın uç noktalarından internetin en son yinelemesi için her şeyi kapsayan terim olan Web3’ün ön saflarında yer alan 2 trilyon dolarlık küresel bir pazara geçen kripto para birimi için finansal ana akıma atılan bir başka adımdır. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki büyüme, bir zamanlar Forbes’a katkıda bulunan Heather Morgan ve kocasının Salı günü, 4.5 milyar dolarlık bitcoin aklamak için komplo kurdukları iddiasıyla tutuklanmasıyla vurgulandı. Forbes’ın yetkilisinin yaptığı açıklamada, Binance’in halka açık bir özel amaca sahip satın alma şirketi aracılığıyla hisse alacağını ve şirketlerin borsa listelerine hızlı erişim elde edecek bir yatırım aracı olacağını söyledi.

Kripto Piyasa Lideri Binance, Forbes'a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı
Binance Forbes’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Her iki şirket de anlaşmaya, kripto para birimleri ve kripto işlemlerini kaydeden teknoloji olan blok zinciri konusunun daha geniş bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olmaya değindi. İlk sayısını 1917’de yayınlayan Forbes, Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao’nun da yer aldığı milyarderler listesiyle tanınıyor ve serveti dergi tarafından 1,9 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Zhao şunları söyledi: “Blochain teknolojisi ilerledikçe ve kripto piyasası temele oturunca, medyaya ağırlık gösterme gereksinimimizi biliyoruz. Forbes’in dijital girişimlerini, bir sonraki seviye yatırım içgörü platformuna dönüşürken desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.” Forbes CEO’su Mike Federle, yayıncının dijital varlıklarla ilgili bilgilerde “gerçek bir lider” olabileceğini söyledi.

İki kıdemli Binance yöneticisi iletişim sorumlusu Patrick Hillmann ve risk sermayesi kolunun başkanı Bill Chin anlaşmanın kapanmasıyla ilgili olarak Forbes yönetim kuruluna katılacak. Bir Binance sözcüsü şunları söyledi: “Forbes’un editoryal bağımsızlığının kutsal ve Binance’den tamamen bağımsız kalacağını onaylayabilirim.”

Sıradaki içerik:

Kripto Piyasa Lideri Binance, Forbes’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı